Vyberte stránku
Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Brain&Breakfast – Tomáš Hruda, celoživotní vzdělávání

19/9/2019 | 8:30 - 10:00

Městská knihovna v Milevsku se nově zapojila do projektu s názvem Brain&Breakfast.

Od září se budeme zpravidla každý třetí čtvrtek v měsíci připojovat k dalším desítkám vysílacích míst v České republice a na Slovensku, které spojí povídání o zajímavostech lidí i světa kolem nás. Tyto „snídaně“ představují inspirativní osobnosti se silnými hodnotami i příběhem a umožňují nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme.

Brain&Breakfast jsou protiváhou zkratkovitosti zpráv, které se k nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý z nás muže něco významného dokázat. Snídaně mají také propojovat lidi, z nichž každý přichází odjinud, ale nad zajímavým tématem najdou společnou řeč.

Promítání je koncipováno na 90 minut s tím, že zhruba hodinu host prezentuje svůj příběh a téma. Přibližně na 30 minut pak navážeme diskusí, do které se mohou dotazy přes internet zapojit také všichni diváci živého přenosu.

Ve čtvrtek 19. září od 8.30 hodin bude hostem pražského Impact Hubu, odkud se snídaně natáčejí a živě přenášejí, Tomáš Hruda.

Tomáš Hruda je propagátorem celoživotního svobodného vzdělávání, které je motivované touhou po poznání a nikoliv nutností splňovat formální požadavky. Je absolventem ekonomie a mezinárodních vztahů na FSV UK. Začínal v CzechInvestu jako projektový manažer, postupně se vypracoval na pozici generálního ředitele. Čtyři roky také řídil přípravu a spuštění Středoevropského technologického institutu (CEITEC), jednoho z největších výzkumných center v zemi. Oblasti vzdělávání se zabýval i na pozici náměstka ministra pro vysoké školy a výzkum. Nyní se věnuje projektu Education Republic.

Nenechte si ujít první vysílání projektu Brain&Breakfast v milevské knihovně. Začínáme ve čtvrtek 19. září od 8.30 hodin na oddělení studovny. Na příkladu českého vzdělávacího systému si ukážeme, proč je systémový přístup tak důležitý a proč nestačí do něj nasypat jen více peněz. Na srovnání přírodního jezírka a chemií narvaného bazénu si také názorně ukážeme, v čem jsou učící se organizace vůči svým lidem a svému okolí zodpovědnější a proč na tom ve finále vydělají úplně všichni. Uvidíte, co dělají učící se organizace jinak a co díky tomu získávají.

Podrobnosti

Datum:
19/9/2019
Čas:
8:30 - 10:00

Místo konání

Městská knihovna v Milevsku
náměstí Edvarda Beneše 1
Milevsko, Česká republika