Vyberte stránku

 

V prosinci uplynuly dva roky od doby, kdy pobočka v Domě kultury prošla razantní změnou. Jak se změna odrazila v jejím chodu? Knihovnice Markéta pro Vás rekapituluje:

„Dnes mohu jen s radostí konstatovat, že pobočka přitáhla téměř desetinásobek čtenářů. Hodně našich čtenářů navštěvuje obě části naší knihovny, někteří chodí jen na jedno místo, tj. do města nebo do Domu kultury.

Na pobočku přicházejí děti ze školy, když mají pauzu mezi vyučováním. Na PC si připravují referáty do školy, které si zde mohou rovnou i vytisknout. Také sem přicházejí maminky s dětmi, které si mezi tím, kdy jim mamky vybírají knihy, mohou pohrát. Hraček tu máme dost a všechny jsme dostali jako dary od odrostlých dětí. A mezi hraním a vybíráním knih mají maminky čas si popovídat a třeba si i vypít kafíčko. Často chodí s dětmi také prarodiče.

Velkou předností pobočky je i dostupnost velmi žádaných titulů – při čekání na takovou knihu se „stojí menší fronta“ než v naší centrální knihovně ve městě.

 Pobočka se stala také zázemím pro náš příměstský letní tábor, který se letos uskutečnil poprvé a byl skvělý.

Do naší „menší knihovny“ chodí pravidelně předškoláci i školáci z 2. ZŠ na výchovně vzdělávací pořady a také kroužek při školní družině s názvem Klub mladého čtenáře.

Z pobočky vyráží každý měsíc zásilka knih pro naše seniory do obou domovů s pečovatelskou službou v Milevsku.

Od restartu pobočky se rozšířila výpůjční doba o jeden den a to o čtvrtek dopoledne, kdy je centrální knihovna ve městě zavřená. Díky tomu máme na obou místech střídavě otevřeno pět dnů v týdnu.

Co si přát do let příštích? Spokojenost našich čtenářů nejen s knihami, ale i se vším, co obě naše části knihovny nabízejí. Spokojený návštěvník je naše radost.“